Медији је термин који се користи да би се означиле оне структуре у друштву које постоје да би комуницирале са широм јавношћу. Термин медији се почео користити 1920тих година са проширењем присуства радија и новина које су те деценије почеле да достижу далеко већу јавност (на државним нивоима). Негативне конотације медија се везују углавном за стварајње културе друштвеног истомишљеништва у којима групе у друштву постају више подлежне медијским манипулацијама.
Неопходан чинилац сваког креативног посла су медији.Данас без њих,просто је незамисливо креативно стваралаштво.
Потреба да се пропагандна излагачка активност доведе на највиши ниво основна је потреба сваког уметника или ствараоца,организатора, ради промоције исте.
Телевизија
Телевизија је телекомуникацијски систем за емитовање и примање покретних слика и звука са великих даљина.
Телевизија је електронски систем,помоћу кога оптичку слику и звук претварамо у електронске сигнале,који се преносе до пријемника,где се претварају у оптичку слику и звук.
Телевизија у Краљевини Југославији
Први сусрет Београђана са телевизијом одиграо се у септембру 1938.године на Београдском сајму,када је холандска фирма "Филипс" монтирала прву телевизијску станицу са студиом,одакле су за све време трајања једењег сајма,први пут на Балкану,емитоване телевизијске емисије за ширу публику,уз учешће београдских глумаца.
Телевизија у Србији
Прва радиодифузна станица огласила се из Београда 1.октобра 1924. године.Захваљујући што је имала ову станицу,Краљевина Срба,Хрвата и Словенаца постала је чланица Међународне уније за радиофонију приликом њеног оснивања 1925. у Женеви. 1929.када је основан Радио Београд сматра се годином настанка данашње Радио-телевиизије Србије.